Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт Баскетбол Шампионска титла за момчетата на "Тунджа" Ямбол

Шампионска титла за момчетата на "Тунджа" Ямбол

basket-publika0Младите баскетболисти на "Тунджа" (Ямбол) са новите шампиони на страната при момчетата до 14 години. Ямболският тим спечели в зала "Диана" финала срещу "Черно море Тича" с 84:70. Домакинът на надпреварата изигра силна последна четвърт, за да откаже варненци от опитите за обрат, пише BGbasket.com. И двата отбора направиха силно резултатна първа четвърт, а на полувремето Ямбол водеше вече уверено с 8 точки. Черно море игра добре в третата част, но не успя да стопи до край изоставането си. Тунджа се представи на ниво в последната четвърт, като позволи само 11 точки на съперника, и отбеляза 20, за да се поздрави накрая с успеха. Николай Нинов бе най-полезен за титлата с 33 точки във финала, Кънчев добави 19, а Герганов 13. За Черно море Евгениев отбеляза 20, Керемедчиев - 14, а Спиров 12. В малкия финал за третото място левски надигра Доростол Силистра със 75:69 точки.