Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Топ: ВиК авариите днес, запасете се (и с търпение) - Четвъртък, 04 Ноември 2010г. 08:06ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт Баскетбол
Баскетбол

Рилски Спортист надви Ямбол в спор за третото място на Купа България

Петък, 01 Март 2013г. 19:55ч.

bask 1325935593Рилски спортист победи Ямбол с 81-72 в мача за трето място на турнира Каменица Купа България. Видимо самоковци бяха по-мотивирани за срещата и след като натрупаха преднина през първото полувреме успяха да я запазят до края и логично стигнаха до победата. Ямбол се съживи през втората половина на мача, но Рилски остана непоклатим.

Продължение...

Ямбол на полуфинал след победа над "Балкан"

Сряда, 27 Февруари 2013г. 16:00ч.

yambol-balkan-1-playoffЯмболските баскетболисти спечелиха с аванс от пет точки срещу Балкан Ботевград четвъртфиналния си мач в турнира за Купата на България. В оспорван мач във Варна нашите триумфираха с  83 : 78 точки. Мартин Дурчев е най-резултатният играч с екипа на Ямбол, той вкара 22, Неманя Милошевич записа актив от 19точки, Ормън се отчете с дабъл дабъл - 18 точки и 11 овладени топки. Момчетата на Иван Чолаков излизат утре на полуфинал с миналогодишния носител на купата "Лукойл Академик", който надигра с 96 : 90 точки състава на "Берое".

Булсатком кодира четвъртфинала на Ямбол с "Балкан"

Сряда, 27 Февруари 2013г. 14:45ч.

basket-yambol-botevgradКабелният оператор Булсатком, който е спонсор на Националната баскетболна лига, кодира първите два четвъртфинала в Каменица Купа България. Турнирът във Варна започна днес и ще продължи до събота. Двубоите "Лукойл Академик" - "Берое" и "Балкан" - "Ямбол" (с начало 15.15 часа) се излъчват по канала Филм+ (HD), за който се плащат допълнително четири лева. Излъчването на споменатите мачове бе изненада за мнозина абонати на Булсатком, които очакваха двубоите да бъдат по Филм+, за който няма нужда от допълнително заплащане. Дори и да се платят тези 4 лева, ще минат минимум 3-4 часа за пускането на канала, през което време вече ще са приключили срещите, твърдят зрители.

Ямбол не остави шанс на "Черно море"

Петък, 22 Февруари 2013г. 19:43ч.

basketball-22-01Рутинна победа спечели съставът на Ямбол срещу гостуващия "Черно море Порт Варна" с 84 : 71 в мач от редовния сезон в Булсатком НБЛ. Домакините взеха солиден аванс още в първата четвърт и не допуснаха изненади до края. Ямбол спечели борбата под коша, имаше по-добра стрелба, както от игра (54% срещу 35%), така и от наказателната линия. Гостите имаха едва два успешни от 21 опита от тройката. Неманя Милошевич записа дабъл дабъл от 19 точки и 11 борби, Ормън приключи с 16 точки и 12 овладени топки, Мартин Дурчев завърши с актив от 18 точки. Най-резултатният играч на варненци стана Пламен Алексиев с 13 точки. Иван Чолаков и компания започват подготовка за  турнира Каменица Купа България, който започва в сряда в морската столица. Жребият определи за пръв съперник на ямболци състава на Ботевград.

Излизаме срещу "Балкан" за Купа България

Петък, 22 Февруари 2013г. 13:49ч.

yambol-balkan-1-playoffБаскетболистите на Ямбол ще срещнат състава на "Балкан" Ботевград в четвъртфинал от турнира за Купа България, който ще се проведе във Варна. Това определи жребият, изтеглен в петък по обяд. Носителят на трофея "Лукойл Академик" ще започне участието си срещу "Берое". Миналогодишният финалист "Левски" ще се изправи срещу "Черноморец" (Бургас), а "Рилски спортист" ще играе с "Черно море".  На 27 февруари са всички четвъртфинали. На полуфиналите на 28 февруари, четвъртък, ще се срещнат съответно победителите от двойките на "Лукойл Академик" и "Ямбол", както и тези от сблъсъците на "Левски" и "Рилски спортист". Турнирът приключва на първи март.