Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Топ: ВиК авариите днес, запасете се (и с търпение) - Четвъртък, 04 Ноември 2010г. 08:06ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт Баскетбол
Баскетбол

Ямбол надигра "Берое" и в зала "Диана"

Събота, 12 Януари 2013г. 20:00ч.

basket-03-12-11След силно второ полувреме баскетболистите на Ямбол спечелиха безапелационно домакинския си мач от XII-я кръг на шампионата срещу коравия тим на Стара Загора с 88 : 71. През първите 20 минути двобоят бе равностоен, като в някои моменти отборът на "Берое" водеше в резултата, гостите приключиха с аванс от пет точки преди антракта. С подобрена игра в защита и по-силна мотивация нашите направиха прелома в третата четвърт, а до края не допуснаха изненади.

Продължение...

Ямбол търси реванш срещу "Черноморец" в неделя

Събота, 05 Януари 2013г. 08:21ч.

bask-trenirovka-5След кратката коледна ваканция с двубоя "Балкан" Ботевград - "Левски" София в събота се подновява баскетболният шампионат при мъжете. Всички останали мачове от XI-ия кръг на Булсатком НБЛ са в неделя. "Берое" приема в Стара Загора състава на "Черно море Порт Варна", "Спартак" Плевен е домакин на TESY България (20), а "Рилски спортист" гостува на шампионите от "Лукойол Академик". От 18.00 часа в неделя в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас започва срещата между "Черноморец" и Ямбол. Преди този мач ямболските баскетболисти заемат пета позиция във временното класиране след пет победи и пет загуби.

Баскетболистите влязоха в лоша серия

Събота, 15 Декември 2012г. 20:37ч.

29-10-yambol-varnaТрета поредна загуба записа баскетболният отбор на Ямбол, този път като гост на "Черно море Порт Варна". Моряците спечелиха със  78:74 след продължение. Мачът премина изключително оспорвано и равностойно - 17:18 за гостите след първата четвърт, 30: 31 за Ямбол на полувремето. След почивката Черно Море успя да поведе с малко по-голяма разлика - 37:33, но Ямбол бързо заличи пасива си и излезе напред с 37:38. Две минути преди края на частта варненци отново поведоха, този път с 49:44, но след 30 минути авансът им бе само точка - 52:51. Четвъртата част ще се запомни с многото нарушения, които извършиха и двата отбора, както и с това, че никой от тях не успя да се откъсне напред и да задържи лидерската позиция.

Левски победи Ямбол в зала "Диана"

Неделя, 09 Декември 2012г. 22:14ч.

yambol-levski-bgbasketМного важна победа при гостуването си на Ямбол взе отборът на Левски. "Сините" спечелиха с 86-68 след страхотно начало на второто полувреме и така вече са с 6 успеха и 2 поражения в Булсатком НБЛ. От своя страна ямболии са с актив 4-4, а в следващия кръг тимът гостува на Черно море Порт Варна. В София пък Левски ще посрещне Черноморец.
След равностойно първо полувреме, в което и двата тима имаха аванс, Левски направи своя удар в третата част. След почивката "сините" излязоха доста по-мотивирани от съперника и започнаха със серия от 18-2. Това до голяма степен реши мача, въпреки че домакините опитаха да намалят изоставането си в последната четвърт. Те се доближиха до 12 точки, но след това "сините" пак увеличиха и до края нямаха проблеми.
Гостите показаха добра стрелба от тройката, като успяха в 12 от своите 23 опита за 52%. Това доведе до голямата разлика в мача, тъй като ямболии бяха 5 от 15 за 33%. Левски показа и силна игра в защита, особено в третата част, когато си спечели мача.
Чавдар Костов вкара 5 тройки от 7 опита и завърши с 23 точки. Димитър Ангелов добави 12 точки, а с 11, 9 асистенции и 7 борби е Марко Маринович.
За домакините с 21 точки най-резултатен бе Неманя Милошевич. Дабъл дабъл направи Браян Ормън с 12 точки и 10 борби, но пък основните фигури на тима бяха спрени от гостите. В следващия 9-ти кръг на НБЛ Ямбол гостува на Черно море Порт Варна в зала "Конгресна" в морската столица./BGBASKET.COM

Трилър в Самоков, един кош не достигна

Петък, 30 Ноември 2012г. 22:17ч.

Rilski_Sportist_-_Yambol-30-01Баскетболистите на Ямбол загубиха драматично със 72 : 73 точки от Рилски спортист в мач от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже, игран късно в петък в Арена самоков. Скиорите стигнаха до успеха след наказателен удар на Христо Захариев две секунди преди края. Домакините водеха през първата част, която спечелиха с 18:13 точки. Във вторите 10 минути предимството бе за момчетата на Иван Чолаков, които вкараха 26 точки срещу 19 за съперника и на почивката имаха аванс от две точки - 39:37, след като Станислав Говедаров вкара кош преди сирената.