Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Топ: ВиК авариите днес, запасете се (и с търпение) - Четвъртък, 04 Ноември 2010г. 08:06ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт Други Младите стрелци от Ямбол с нов успех в Смедерево

Младите стрелци от Ямбол с нов успех в Смедерево

11-29-strelciСъстезателите на Стрелкови клуб “Диана” Ямбол записаха поредното си силно представяне в престижния международен турнир в сръбския град Смедерево. Нашите момчета завоюваха един сребърен, три бронзови  медала и купата за второто място в отборното класиране при юношите  в стрелбата 60 изстрела с пневматичен пистолет на 10 метра. В първия ден на тридневния турнир Атанас Чакалов спечели сребро при юношите до 20 години. Бронзови отличия извоюваха Петко Турлаков при 18-годишните и дебютантът в международни турнири Петко Митев, който в конкуренция с 30 стрелци постигна първия си успех в голямо състезание. Отборът на Стрелкови клуб Диана Ямбол в състав Атанас Чакалов, Петко Турлаков и Димитър Драголов за трета поредна година взе купата за второто място. В големия старт - състезанието за Walther Youth Cup, двама състезатели от Ямбол влязоха във финалната осмица, в която всичко започва от начало. Петко Турлаков записа втори резултат в квалификациите, Атанас Чакалов - шести, а Петко Митев остана десети на  шест точки от борбата за отличия. Във финала Петко Турлаков, който печели първото издание на турнира през 2015г, остана с бронз, а носителят на сребро от миналогодишното състезание Атанас Чакалов завърши четвърти. Организатор на Grand Prix Smederevo е Стрелческата дружина "Смедерево", които отбелязаха и 127-годишнина от създаването на спортния клуб. Турнирът по традиция се провежда под егидата на оръжейния гигант Valter. В стартовете участваха близо 200 състезатели от национални отбори и стрелкови клубове в България, Босна и Херцеговина, Хърватска, Словения, Черна гора, Македония и Сърбия.