Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт Други Пълен комплект медали за "Априлец" от шампионата в Ямбол

Пълен комплект медали за "Априлец" от шампионата в Ямбол

Daniel AsenovБоксьорите на „Априлец“ Бояджик спечелиха пълен комплект медали от приключилото в зала „Диана“ държавно лично първенство за мъже и жени, първият турнир от спортния календар на боксовата федерация през 2018 година. Братята Даниел и Боян Асенови достигнаха до финала в кат. 56 килограма. Даниел, преминал само за този турнир в по-високата категория, надигра в полуфинала Благовест Кожухаров (НСА), а Боян спечели срещу Стефан Иванов (ЦСКА). Без бой златото в категорията завоюва най-титулуваният ни боксьор през последните години - Даниел Асенов, за най-малкия от тримата Асенови – Боян, остана среброто. Вицешампион в категория до 60 кг стана и най-големият от братята – Катин Асенов отстъпи във финала на Кирил Русинов от ЦСКА. С бронзов медал се окичи друг боксьор на „Априлец“ - Янко Илиев при 64-килограмовите. Шампионатът, подготвен от Община Тунджа и Боксов клуб „Априлец“ премина при отлична организация и сериозен зрителски интерес. За Тайсъна от Кукорево предстои мач на полупрофесионалния ринг в Италия и участие в 69-то издание на турнира „Странджа“ в столицата от началото на следващата седмица. Даниел и Боян ще се подготвят и за европейско първсенство за младежи до 22 години в Румъния.