Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт

Спорт

Силен ямболски пистолет в турнира "Диана 2017"

Вторник, 10 Октомври 2017г. 09:55ч.

sTrelbaЗа трета поредна година Стрелкови клуб „Диана“ - Ямбол проведе Държавен турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие „Диана 2017“, информира треньорът на ямболските стрелци Георги Стоянов. В дисциплините пневматичен пистолет и пушка участваха над 40 стрелци от осем клуба в страната във всички възрастови групи. Състезателите на Стрелкови клуб „Диана“ се представиха отлично в пистолетните дисциплини.

Продължение...

Юлияна Янева е световна вицешампионка

Петък, 04 Август 2017г. 13:49ч.

08-04-yanevaНовата надежда на българската школа по борба Юлияна Янева, която върви по стъпките на Станка Златева, загуби спора за златния медал в Световното първенство за девойки в Тампере в своята категория до 63 килограма. Юлияна завоюва вицешампионската титла и сребърен медал за България, след като отстъпи във финалния двубой на американката Мая Габриел Нелсън. Родената в село Кукорево спортистка, възпитаничка на СК „Борба и самбо“ Ямбол, стигна до финала след победи над съпернички от Монголия и Казахстан в квалификациите и срещу полякинята Александра Волжинска в полуфинала. В края на юни нашето момиче спечели и бронзов медал на европейското първенство за девойки.

Шампионска титла за момчетата на "Тунджа" Ямбол

Събота, 01 Юли 2017г. 20:01ч.

basket-publika0Младите баскетболисти на "Тунджа" (Ямбол) са новите шампиони на страната при момчетата до 14 години. Ямболският тим спечели в зала "Диана" финала срещу "Черно море Тича" с 84:70. Домакинът на надпреварата изигра силна последна четвърт, за да откаже варненци от опитите за обрат, пише BGbasket.com.

Даниел Асенов спечели европейската титла в Харков

Събота, 24 Юни 2017г. 17:57ч.

daniel-asenov-victoryБоксьорът Даниел Асенов спечели европейската титла за мъже в категория до 52 кг в шампионата в Харков, Украйна. Във финалната среща възпитаникът на тунджанската боксова школа победи по точки англичанина Дийн Фаръл с 3:2 съдийски гласа – 29:28, 28:29, 30:27, 27:30, 29:28.

Десет медала за стрелците от Държавното първенство

Четвъртък, 22 Юни 2017г. 07:13ч.

strellcyМладите състезатели от ямболския клуб по спортна стрелба спечелиха десет призови отличия в приключилото Държавното първенство с малокалибрено оръжие в Търговище. Нашите се представиха във всички дисциплина на стрелбата с пистолет и защитиха позициите си на водещ център в страната. Две шампионски титли добави към своята колекция Атанас Чакалов, шампион е и Димитър Драголов, златен медал отборно спечелиха при момчетата Петко Митев, Калоян Калчев и Пламен Симеонов.