Red Purple Black Blue
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Топ: Свободни работни места в Бюро по труда - Ямбол - Вторник, 22 Януари 2013г. 10:01ч.
Топ: Културен календар на Община Ямбол - Сряда, 20 Юни 2012г. 12:00ч.
Топ: НТС - Ямбол - предстоящи курсове - Понеделник, 14 Ноември 2011г. 13:24ч.
Топ: ВиК авариите днес, запасете се (и с търпение) - Четвъртък, 04 Ноември 2010г. 08:06ч.
Вие сте тук: Зона Ямбол Спорт

Спорт

Даниел Асенов спечели квота за Олимпиадата в Рио

Четвъртък, 23 Юни 2016г. 13:24ч.

daniel-asenov-victoryБългарският боксьор Даниел Асенов спечели олимпийска квота в категория до 52 кг на квалификационния турнир в Баку. 19-годишният възпитаник на Димитър Мутафов в Боксов клуб „Априлец“ - Бояджик, се класира за полуфиналите, след като победи по точки с 3:0 съдийски гласа французина Ели Конки. Преди това Асенов бе безапелационен срещу представителите на Испания и Киргизстан в своята категория.

Продължение...

Силни стартове на ориентировачите край Троян

Понеделник, 20 Юни 2016г. 17:07ч.

kso Diana 2ri TroianС осем отличия се върнаха в града младите надежди от Клуба по спортно ориентиране „Диана“ от държавното първенство край Троян. Турнирът бе за възрастовите групи от 12 до 18 години. В индивидуалните стартове Пламен Георгиев (М-18) се окичи със сребърен медал в спринта, а в дългата дистанция Ния Георгиева (Ж-16) завоюва бронзово отличие.

Отличен мерник на ямболските стрелци в Стара Загора

Понеделник, 16 Май 2016г. 08:19ч.

01-strelbiСтрелкови клуб „Диана“ Ямбол спечели три шампионски титли, едно второ и едно трето място в Държавния турнир по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Стара Загора. Отлично се представи Атанас Чакалов, който се изкачи на първо място в дисциплините бърза стрелба с пистолет, в пистолет свободен образец на 50м и спортен пистолет при юношите. В стрелбата 30+30 спортен пистолет при юношите крайното класиране оформиха трима състезатели на Стрелкови клуб „Диана“ Ямбол - Атанас Чакалов, Димитър Драголов и Петко Турлаков.

Нов успех за най-добрата ни танцова двойка

Понеделник, 09 Май 2016г. 15:17ч.

01bo-djelebTанцовата двойка от ямболския клуб по спортни танци "Тандем" Мирослав Бонев и Емилия Джелебова записа блестящо представяне в поредния си силен турнир. На XIII-та World Dance Olympiad в Москва, кръг от световните серии на WDSF, двамата завоюваха бронзови медали при младежите в латиноамериканските танци. В тази възрастова група конкуренцията беше много силна, участваха 80 двойки, сред тях и седем танцови дуета от световния Топ 50.

Асенов е все по-близо до Олимпиадата в Рио

Четвъртък, 14 Април 2016г. 13:08ч.

daniel-asenov-victoryГолямата надежда на българския бокс Даниел Асенов се класира за полуфиналите на олимпийския квалификационен турнир за игрите в Рио де Жанейро, който се провежда в турския град Самсун. Във вечерния сеанс в сряда европейският шампион в категория до 52 кг Даниел Асенов победи по точки Автандил Чубабрия от Грузия. “Даниел бе безапелационен”, заяви президентът на българската федерация по бокс Красимир Инински.