13:07 | сряда, 17 юли, 2024
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСпортБаскетболПърва победа за Ямбол като гост

Първа победа за Ямбол като гост

basketball-burgasПърва победа за сезона извън своята зала „Диана“ постигна отборът на Ямбол. След 6 поредни поражения като гости днес ямболии надиграха Черноморец в Бургас с 86-83. С изключение на няколко минути през втората част гостите водеха през почти цялото време на мача и в края се добраха до успеха. Това е пета победа за Ямбол от началото на сезона, като тимът има и 9 загуби. Бургазлии пък остават на последното място с 3 успеха и 11 поражения.
Първата част на срещата бе равностойна, като в някои моменти лек превес имаха гостите. Те обаче така и не успяха да задържат някаква преднина и бургазлии се доближиха до тях. Малко след средата на частта Ямбол успя да дръпне с 10-5, а малко след това поведе и с 6 точки разлика. Последва обаче серия от 7-0 за домакините, която ги изведе с точка напред, а с кош на Симон Финжгар ямболии отново излязоха напред със 17-16, както и завършиха първите десет минути.
Черноморец отбеляза първите 4 точки за втората част и поведе с 20-17. Ямболии свалиха на точка изоставането си, но малко по-късно домакините вече дръпнаха със 7 точки, 27-20. Бургазлии обаче не съумяха да се възползват от това и да задържат преднината си и допуснаха гостите много бързо да се върнат в мача. Ямбол вкара 11 поредни точки и така отново поведе. След това гостите продължиха да водят и след 20 минути игра бяха напред с 41-35.
След почивката ямболии започнаха по-добре и преднината им стана двуцифрена.

Тя много бързо бе намалена на 6 точки, но пък след това гостите направиха серия от 8-0 и поведоха с 56-41. Домакините също отговориха с няколко точки поред и намалиха изоставането си при 48-56, а пък в края на третата част Ямбол водеше с 62-52.
Двата отбора си размениха по кош за начало на последната част, след което домакините вкараха 5 точки поред и свалиха на 59-64. Това обаче бе за много кратко, тъй като гостите направиха серия от 6-0 и резултата стана 70-59. Симеон Найденов успя да вкара тройка за домакините, след което и двата отбора проведоха няколко безрезултатни атаки. От този момент до края на мача Ямбол контролираше събитията на терена и не допусна някакви обрати. Гостите поддържаха разликата около 10 точки като тя бе намалена едва към края на мача. За повече обаче домакините нямаха време и така ямболии стигнаха до успеха.
Словенецът Симон Финжгар изигра силен мач за победителите и завърши с 26 точки и 12 борби. Станислав Говедаров добави 16 точки и 6 асистенции, а Давор Сатлер приключи с 14 точки и 5 асистенции.
Най-резултатен за домакините бе Цветелин Иванов, който вкара 23 точки. Димитър Рошманов и Симеон Найденов се отчетоха с по 20 за бургазлии, като първият направи и 7 асистенции.
В петък Черноморец ще трябва да гостува на Левски в София, докато в събота Ямбол ще е домакин на Балкан в мачове от 15-ия кръг на НБЛ. /bgbasket.com/