15.1 C
Ямбол
08:05 | понеделник, 11 май, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСтранатаОт днес КАТ започва да изпраща фишове за глоба по пощата

От днес КАТ започва да изпраща фишове за глоба по пощата

police-car-2От днес влизат в сила последните поправки в Закон за движение по пътищата, според които КАТ ще глобява шофьорите с електронен фиш, изпращан по пощата.
По този начин ще се налагат глоби за нарушенията, установени със снимки от камерите по пътищата – най-често шофиране с превишена скорост.
Фишовете ще изпращат в бели пликове без отличителни знаци до собственика на автомобила, с който е извършено нарушението. Писмото от КАТ трябва да съдържа данни за мястото, датата, точния час, регистрационния номер на автомобила, собственика, на когото е регистриран, описание на нарушението, както и размера на глобата, срока, сметката или мястото на доброволното й заплащане
В 14-дневен срок от получаването на фиша собственикът на колата трябва да плати или да предостави в структурата на МВР писмена декларация с данни за лицето, извършило нарушението.
В 7-дневен срок от получаването на електронния фиш може да се направи писмено възражение пред директора на съответната структура на МВР.
С електронния фиш няма да се отнемат контролни точки. /ДНЕВНИК

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
предимно облачно
15.1 ° C
15.1 °
15.1 °
94 %
3.1kmh
75 %
пн
25 °
вт
24 °
ср
19 °
чт
18 °
пт
19 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се