17:07 | четвъртък, 25 юли, 2024
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСпортДругиЯмболските ориентировачи „По стъпките на Левски"

Ямболските ориентировачи „По стъпките на Левски“

orientirane-galinЯмболските ориентировачи от „Феерия“ се представиха повече от добре на едно от първите състезания за 2011 година – традиционната вече надпревара „По-стъпките на Левски“, организирана от Клуб по ориентиране „Хемус“ до Троянския манастир в с. Орешак.
В крайното класиране на състезанието младата надежда на ямболското ориентиране Димитър Желязков зае първо място на трасето за юноши, а при девойките Веселина Желязкова се класира на 2-ро място. При най-малките Ния Георгиева стана 3-та, а в старшата възраст Радина Георгиева зае 2-ро място на най-тежката дистанция от 12 километра по неравен терен. Това бе и най- атрактивната част в преклонението пред паметта на Левски.
През тази седмица предстои и състезание по ски-ориентиране в местността Узана до Габрово. Да припомним, че през 2010 ямболските ориентировачи от „Феерия“-Ямбол постигнаха много добри резултати, като Ивайло Петров взе участие и в националния отбор на европейското по ориентиране, а наши състезатели заеха призови места и на Балканиадата в Копалник, Сърбия, и на отвореното традиционно петдневно състезание в Истанбул, Турция.