22.5 C
Ямбол
09:06 | сряда, 17 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоЯмболИнституцииДелото за водопровода продължава в четвъртък

Делото за водопровода продължава в четвъртък

В четвъртък Ямболският Окръжен съд продължава разглеждането на делото срещу кмета на Община Ямбол Георги Славов за ощетяване на общинския бюджет при изграждането на водопровод и канализация по улиците „Заимов” и „Граф Игнатиев”. Кметът е обвинен, че е превишил правата си при обявяването на обществена поръчка за изграждане на водопровод и канализация на две ямболски улици и е ощетил бюджета на община Ямбол с над 2 милиона лева. Със средствата се е облагодетелствала местна фирма. По това обвинение през есента на миналата година кметът Георги Славов беше признат за виновен и получи петгодишна ефективна присъда. След обжалване Бургаският апелативен съд отмени присъдата и върна делото за повторно разглеждане от друг състав на Ямболски окръжен съд. В края на май процесът беше отложен, заради направени допълнителни искания към вещите лица от прокуратурата и защитата. Преди това бяха изслушани вещите лица, изготвили техническата и количествено-стойностна експертизи. Съдебното заседание в четвъртък е насрочено за 09.30 часа.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
облачно
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
65 %
1.4kmh
99 %
ср
24 °
чт
25 °
пт
27 °
сб
28 °
нд
28 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се