4.1 C
Ямбол
08:01 | неделя, 26 януари, 2025
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСтраната270 лева минимална заплата от 1 септември

270 лева минимална заплата от 1 септември

ministerski-savetМинистерски съвет прие решение за увеличаване на минималната работна заплата от 240 лева на 270 лева от 1 септември. Това съобщи днес финансовият министър Симеон Дянков.
С това увеличение се променят плащанията в 54 случая. Така от 1 септември ще се увеличат средствата за отглеждане на малко дете, които в момента са в размер на точно една минимална работна заплата месечно, ще се увеличат стипендиите във висшето образование, ще се увеличат средствата за децата с уврежданията, отбеляза Дянков.
До октомври МФ ще е готово с предложения, които да залегнат в законодателството и някои от обвързаности да отпаднат от 1 януари 2012 година, но вероятно 18 социални плащания от страна на държавата ще останат вързани с минималната работна заплата. За общините няма да има помощи заради вдигането на минималната работна заплата. Кабинетът прие и промените в Кодекса за социално осигуряване за повишаване на вдовишките пенсии с една трета от 1 септември. До средата или третата седмица на юли се очаква тези промени да бъдат приети./БГНЕС

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
предимно облачно
4.1 ° C
4.1 °
4.1 °
100 %
1kmh
75 %
нд
10 °
пн
11 °
вт
13 °
ср
16 °
чт
15 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се