
По думите му най-безумното искане на референдум е за заема по фонд ФЛАГ. За това, че общината в продължение на шест месеца ще ползва оборотни средства под 1 млн. лв., предоставени от този фонд, Ямбол ще плати лихви около 10 хиляди лева. Пълен абсурд е, че тези 10 хиляди притесняват председателя, а в същото време без колебание е готов да похарчи допълнително 40 хиляди лева за референдум, и то само за този случай. Срещу „проблемните” 10 хиляди стоят над 4 млн. лв. европейски средства, привлечени от общината като безвъзмездна помощ за възстановяване на ямболските паркове. „Ако общинският съвет не може да вземе решение по такъв елементарен въпрос, за какво му е на Ямбол такъв общински съвет?”, попита кметът Георги Славов. Цинизъм спрямо интересите на ямболлии той нарече и искането за референдум за регионалното депо. Подобна процедура, проведена дори в най-съкратени срокове, би приключила към края на август, а председателят и съветниците много добре знаят, че проектът трябва да бъде внесен до 21 август. Изводът – и тук говорим за абсолютно съзнателно проваляне на проекта. Резултатът за града е – многократно увеличение размера на такса смет – заради нуждата от транспортиране на отпадъците до друго депо и заради санкциите, които ще търпим от Европа. По отношение проекта за т.нар. воден цикъл, включващ довършване канализацията на кв. „Каргон” и изграждане на градска пречиствателна станция кметът Георги Славов обяви че поддържа първоначалната си идея за допитване до народа, но да се правят три отделни референдума, това вече е „безумие”. „Явно ОбС е решил да продължава да не работи, а да стопира важните за решаване въпроси с искане за референдуми. Ами нека тогава включим всички други въпроси, за които трябва да се произнесе ОбС – пак на референдум и да минаваме на пряка демокрация”, коментира още кметът. Георги Славов отново подчерта, че животът не започва и не свършва с този общински съвет и ако се пропуснат всички възможности, които имаме сега, в този момент, то настоящият ОбС ще остане като срамно петно в историята на града ни.