18:07 | четвъртък, 25 юли, 2024
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСпортБаскетболЯмбол стартира със загуба от Левски

Ямбол стартира със загуба от Левски

basket-16-10В първия кръг на шампионата сребърните медалисти надиграха бронзовите Ямбол със 76-69 у дома. „Сините“ обърнаха развоя на мача през втората част, след като гостите се бяха откъснали, след което до края поддържаха добра преднина. Идната събота Левски гостува в Правец на Лукойл Академик за дербито на лигата, докато ямболии са домакин на Рилски спортист в петък.
Левски вкара първите 6 точки в мача, след което гостите отвърнаха със същата серия за 6-6. След това последва размяна на кошове, а Левски бе първият, който се откъсна за 17-10. Ямболии обаче бързо намалипа на една точка, а Хриси Димитров вкара за 20-17. Първата част обаче завърши чудесно за гостите, които направиха серия от 11-1 и водеха с 28-21.
С кош на Джон Офоегбу преднината на ямболии стана 9 точки в началото на втората, но след това започна обратът за Левски. В четвъртата минута домакините изравниха с 2 точки на Арън Харпър, а след това с добра серия и дръпнаха с 6 точки. Този аванс се поддържаше и след това, а Митко Ангелов вкара тройка за 47-38, както и завърши първото полувреме.
През цялата трета част Левски поддържаше своята преднина, като разликата ту минаваше 10 точки, ту падаше под тази граница. Ямбол така и не успя да се доближи до съперника си и след 30 минути домакините имаха добър аванс, 63-51. В последната част Левски поддържаше своята преднината, като към края на мача все пак гостите направиха добри минути и 01.18 преди края намалиха само на 5 точки. След това Митко Ангелов вкара два наказателни удара, които се оказаха и последните точки в мача, тъй като до края никой не отбеляза.
Най-резултатен за успеха на домакините бе Арън Харпър, който завърши с 25 точки. Маркъс Хол се отчете с 22, 18 от които до почивката, а Хрисимир Димитров добави 10 точки.
За гостите от Ямбол Мартин Дурчев завърши с 23 точки. Джон Офоегбу вкара 19 точки, а Юлиян Радионов отбеляза 9 точки, направи 10 асистенции и открадна 5 топки./BGBASKET