17.2 C
Ямбол
00:06 | четвъртък, 11 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСпортФутболПерник взе своето след две дузпи и червен картон

Перник взе своето след две дузпи и червен картон

Отборът на „Тунджа 1915“ не успя да сътвори срещу пернишкия „Миньор“ поредната сензация в турнира за футболната купа на България. В осминафинален двубой на градския стадион в Ямбол нашите момчета трябваше да отстъпят пред по-класния съперник с 0 : 3. Пред близо 4000 зрители в събота домакините започнаха с познатото вдъхновение, но срещу себе си имаха класен и мотивиран противник. Милен Василев използва грешка в ямболската защита в 25-та минута след ъглов удар и даде преднина на перничани. След гола гостите взеха инициативата и не допуснаха изненади до края. Всичко в този двубой свърши малко след антракта. В 51-та минута вратарят Гаргов спря непозволено пробив на Брахими, но после хвана дузпата на Бибишков. В последвалото меле Сашев игра с ръка и беше изгонен, а капитанът на „Миньор“ Ванчо Траянов този път надигра Гаргов от 11-те метра. Останали в намален състав ямболци не се предадоха, но логично падна и третият гол, попадението бе на бразилеца Том в 87-та минута. „Тунджа 1915“ започна с Гаргов, Жечев, Сашев, Георгиев, В.Вълков, Начев, Ст.Вълков, Баев, Марков, Димитров, Гончев. По-късно в игра влязоха Рашев, Христов и Митев. Отзивите след мача на старши-треньора на перничани Стойчо Стоев и президента на ФК „Тунджа 1915“ Галин Илиев – във видеото.

 
{hwdvideoshare}id=518|width=512|height=384|tpl=playeronly{/hwdvideoshare}
ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
ясно небе
17.2 ° C
17.2 °
17.2 °
80 %
2kmh
0 %
чт
26 °
пт
23 °
сб
17 °
нд
25 °
пн
20 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се