Състезателят от ямболския клуб по спортно ориентиране „Диана” Димитър Желязков спечели два златни и един сребърен медал в стартовете за купа „Вариант 5”. Освен него с медали се върнаха и Ния Георгиева, Дебора Добрева, Мариана Жечева и Денница Каназирева. Състезанията се проведоха в различни райони между Омуртаг и Търговище в чисти гори с добра видимост. Участваха ориентировачи от 11 държави, като дългата дистанция бе част от Световната ранглиста. Надпреварата започна със зрелищно състезание One-man-relay, организирано край село Зелена Морава.
Някои от състезателите ни се контузиха в гората, което ни постави назад в отборното класиране, но всички се представиха отлично в индивидуалната надпревара, съобщиха от ямболския лагер. В спринта, средната и дългата дистанция ориентировачите ни бяха сред най-добрите, а Димитър Желязков почти не прави грешки, с което се нареди сред елитните български състезатели в страната.
