Начало Коментари Кметът се отчита опосредствано

Кметът се отчита опосредствано

delnik-svetlana

Кметът на Ямбол отчита изпълне­нието на управленската си програма за изминалата година, но по възможно най-опосредствания начин. За гражда­ните – чрез общинския бюлетин, а за общинските съветници – който иска, да чете в папките на канцеларията. Темата дори не е включена като ин­формация в дневния ред на сесията. Вероятно, за да няма коментари и изказване на мнения, които няма да са само похвални. Директно отчитане на започнатото и свършеното не се предвижда, а дори и сянка на някаква критика тотално липсва.

От отчета за изпълнението на управленската програма ще научите, например, че са реконструирани 3 км улици, но не става и дума за дупките по масово разбитите улични платна. В него няма да прочетете нищо за мръсотията, в която тъне градът ни особено през почивните дни. Ще научите, че след парка ограда ще се слага и на „Боро­вец“, че синята зона ще се въвежда поетапно, но не се знае от кога. Има и полезна, сравнително нова информация – научаваме, например, че е определен парцел, който ще се ползва за разходка на домашните кучета, след огражда­нето му. Ремонтът на шестте учили­ща и три детски градини по линия на енергийната ефективност ще е през лятото, а приемът на документи за яслената и градинските групи, които се разкриват в к-с „Бенковски“ започ­ва през март. Основно внимание се отделя на това кой от проектите до къде е стигнал, всичко е представено в хвалебствен дух.

НЯМА КОМЕНТАРИ

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Exit mobile version