По повод предстоящия Международен ден на загиналите при трудови злополуки – 28 април, представители на Регионалния съвет на КНСБ-Ямбол, „Младежки форум 21 век“ към РС на КНСБ Ямбол, Дирекция „Инспекция по труда“ Сливен, отдел Ямбол, както и представители на СРС към КТ „Подкрепа“ в града, близки на загинали и граждани, сведоха глави и поднесоха цветя пред паметната плоча на загиналите при трудови злополуки пред сградата на ул. „Търговска” 2 в Ямбол. Световният ден за безопасност на труда се отбелязва ежегодно на 28 април.
Инициатива на Конфедерацията на независимите синдикати в България превърна деня в събитие от национален мащаб, като се разшири неговата тематика и се свърза с въпросите за условията на труд и устойчивата заетост. В национален план бе учредена специална награда на КНСБ -„Прометея“ за достижения в създаването и изграждането на безопасни и здравословни условия на труд, която ежегодно се връчва на три отличени в тази област фирми.
Минута мълчание за жертвите на трудови злополуки
ПОДОБНИ СТАТИИ
