Турска делегация, водена от новия кмет на Одрин Реджеп Гюркан пристига на посещение в Ямбол в сряда. След среща с кмета на община Ямбол Георги Славов в 16.30 гостите от Одрин ще посетят Музея на бойната слава, а в 18.30 часа в Галерия „Кирил Кръстев” ще участват в откриването на втората от трите експозиции, носещи общото заглавие „Тунджа в три изложби”.
В изложбата ще вземат участие художниците от Одрин Ибрахим Динчели, Енис Шенсевер, Рукен Аслан, Мустафа Хайкър и Байбора Темел. От Стара Загора се представят Диана Петрова, Димо Генов, Пламен Кирилов, Стефан Баев и Росен Кавръков. Ямбол е представен от художниците Александрина Игнатова, Траяна Панайотова, Таня Косева, Ташко Попов и Петър Тепсизов. Целта на тези три изложби е културна провокация към сравнително голяма група творци от различни градове, с различна националност и мироглед към една и съща природна забележителност, която те припознават като своя.
Новият кмет на Одрин пристига за „Тунджа в три изложби“
ПОДОБНИ СТАТИИ
