Възрастна жена от Ямбол е станала жертва на мними врачки, съобщиха от полицията. В четвъртък около 11.00 часа на ул. “Ал. Стамболийски” 73-годишна жителка на града била въведена в заблуждение. Под предлог да й развалят магия, тя приела в дома си две жени, едната на около 30 години, другата на около 50. В продължение на около час “врачките” разсейвали домакинята с различни искания за гарантиране развалянето на магията, докато задигнали 2000 лева. Малко след като си тръгнали, възрастната жена установила липсата на парите и потърсила помощ от полицията.
По случая е образувано досъдебно производство в РУ “Полиция” – Ямбол. Призоваваме гражданите да проявяват по-голяма бдителност, да не се доверяват лесно на непознати, независимо за кого се представят, съветват от полицията.
