Кукерската група при читалище „Възраждане“ – Зимница се завърна с най-високото отличие – „Златна маска“, от юбилейното ХХV издание на Международния фестивал за маскарадни игри „Сурва 2016“ в Перник. Признанието е за съхранената традиция на кукерските игри в селото, за красивите и богати костюми, за зрелищните гугли и капашони и прекрасно пресъздадения обичай пред авторитетното жури с председател проф.д-р Георг Краев и хилядната публика. Зимничани се явяват за втори път на фестивала в Перник.
Миналата година получиха сребърен медал за най-атрактивна група,потвърди Антоанета Атанасова, ръководител на групата. Амбицирани да влязат между най-добрите, момчетата и момичетата от групата впечатлиха зрителите още на дефилето във втория ден, когато им бе предоставена възможността да поведат останалите участници. Браво, зимничани!
