Ръст на безработицата с 3.2 на сто през януари в Ямбол и региона отчита Бюрото по труда. Регистрираните безработни в края на миналия месец са общо 7134 души, с 218 човека повече от декември. Равнището на безработица в края на месеца е 12.8 на сто, като по този показател областта е на 14-то място по ниска безработица в страната. Увеличението е характерно за началото на годината, когато предлагането на заетост е по-слабо, коментират от Бюрото по труда.
Безработните младежи до 24-годишна възраст, с регистрация в бюрата по труда от областта са 487 души или 6.8 на сто от всички безработни. Спрямо декември те са с 28 лица повече. В регионален мащаб, равнището на безработица през януари е най-ниско в общините Ямбол (7.5%), Елхово (17.8%) и Тунджа (18.9%), а в Болярово и Стралджа то е по-високо. Спрямо декември във всички пет общини нивото на безработица расте, а спрямо януари миналата година – в три от тях (Ямбол, Елхово и Тунджа) намалява, а в Болярово и Стралджа расте.
Равнището на безработица в региона е близо 13 на сто
ПОДОБНИ СТАТИИ
