25-годишният Мирослав Милев от Хасково се призна за виновен в това, че на 11 март край Ямбол противозаконно подпомогнал 19 (!) афганистански граждани, като ги е превозвал с лек автомобил марка „Сеат“. Роденият в Хасково, но живущ в Свиленград, мъж се е споразумял с Районна прокуратура Ямбол, поради което на основание чл281,ал.2, т.1, т.4, т.5, вр. ал.1 и вр. чл.55, ал.1, т.1 от НК, е приел да му бъде определено наказание „лишаване от свобода“ за срок от 10 месеца, като изтърпяването е отложено за изпитателен срок от три години.
В полза на държавата е отнет и автомобилът, с който са превозвани мигрантите. Споразумението е одобрено от Районен съд –Ямбол и е влязло в сила.
Десет месеца условно за хасковски каналджия
ПОДОБНИ СТАТИИ
