За броени часове полицаите от Стралджа разкриха домова кражба. Разследването започнало вчера сутринта по сигнал на възрастен мъж, който съобщил, че за времето от 14 до 18 април от дома му в Стралджа, чрез отключване е извършена кражба на мобилен телефон със зарядно устройство, газов пистолет и сумата от 650 лева.
В резултат на проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия и работа по „горещи следи”, е установено че престъпното деяние е извършено от 22-годишна жителка на града. Инкриминираните предмети и част от парите са издирени и върнати на собственика. Работата по пълното документиране на престъплението продължава в рамките на досъдебното производство.
