Децата от Основно училище “Любен Каравелов“ в Ямбол изразиха своята съпричастност към опазването на планетата, като участваха в традиционния Конкурс за рисунки на асфалт, посветен на Деня на Земята. Малките художници бяха разделени в две групи, a журито и този път бе затруднено в избора на най-добрите рисунки. В групата първи – втори клас на първо място бе отличена рисунката на Александра Янкова – II“г“ клас.
Второто място бе за Елица Рачева – II“г“, а третото за Галин Георгиев – I“б“. В групата трети – четвърти клас Клементина Бошнакова – IV“д“ се класира на първо място. На второ място бе отличена Александра Колева – IV“г“, а на трето – Владимир Колев – IV“б“. Най-добрите художници получиха грамоти и награди. Денят на Земята e най-големият нерелигиозен празник в света, отбелязван от над половин милиард души. За първи път Ден на Земята се отбелязва на 22 април 1970г. в САЩ и Канадa. През 1990г. празникът на нашата планета е обявен за международен, като България се включва в отбелязването му през 1993г. Целта е да се обединят хората на планетата в защита на околната среда.
