16.8 C
Ямбол
21:06 | събота, 13 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоЯмболИнституцииВ понеделник посрещаме поредната военна мисия в Афганистан

В понеделник посрещаме поредната военна мисия в Афганистан

voenni-stroiМинистърът на отбраната Николай Ненчев и началникът на отбраната генерал Константин Попов ще присъстват на тържественото посрещане на военнослужещите от 30-ия контингент от Въоръжените сили след участие в мисия на НАТО за подготовка, съветване и подпомагане в Афганистан „Решителна подкрепа”. Церемонията е на 9 май, понеделник, от 10.00 часа на площада пред Община Ямбол. Контингентът е в състав от близо 90 военнослужещи и включва национален елемент и взвод за охрана.

Той изпълнява функционалните си задължения и поставените задачи от ноември миналата година в провинция Кандахар, Афганистан. Национален командир на контингента е полковник Пламен Петров. Взводът за охрана с командир капитан Кристиян Шишков е сформиран от близо 60 военнослужещи от военно формирование 52590 Ямбол от състава на Втора Тунджанска механизирана бригада. На церемонията по посрещането ще присъстват още командващият на Съвместното командване на силите генерал-майор Любчо Тодоров, командирът на Сухопътните войски генерал-майор Андрей Боцев, областният управител на Ямбол Димитър Иванов, кметовете на общините Ямбол и Тунджа Георги Славов и Георги Георгиев и други официални лица.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
ясно небе
16.8 ° C
16.8 °
16.8 °
76 %
1.1kmh
4 %
сб
17 °
нд
25 °
пн
29 °
вт
28 °
ср
26 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се