Мотопедист е настанен за лечение в ямболската болница след пътен инцидент в понеделник следобед, съобщи Областната дирекция на МВР. На 30 май около 15.50 часа на улица „Преслав”, до “Сити център” е настъпило пътно-транспортно произшествие, при което мотопед „Щайер” без регистрация, управляван от 64-годишен жител на града, при маневра завой на ляво, отнема предимството и се блъска в насрещно движещия се лек автомобил „Рено Лагуна”, управляван от 29-годишна жена.
При инцидента е пострадал мотопедистът, който е настанен за лечение в МБАЛ Ямбол с фрактура на ребрата и пневмоторакс, без опасност за живота. По случая е образувано досдебно производство в Районно управление Ямбол.
