Със заповед на вицепремиера и министър на образованието 25 май, сряда, ще бъде неучебен ден за всички училища в страната, съобщиха от просветното ведомство. Така на практика учениците ще почиват 8 дни около 24 май. Заради държавните зрелостни изпити на абитуриентите и националното външно оценяване след VII клас за неучебни дни бяха обявени 18 и 20 май (сряда и петък).
19 май е определен за неучебен, но присъствен ден, в който ще се организират спортни празници, състезания и излети. Следващият вторник – 24 май, е Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост, който е официален празник. Очаква се пропуснатият материал да бъде наваксан чрез преструктуриране на учебното съдържание.
