В Комплекса за социални услуги за деца и възрастни в Ямбол се проведе акция за безвъзмездно кръводаряване, организирана от БЧК, Отделението по трансфузионна хематология към МБАЛ „Св.Пантелеймон и с подкрепата на ръководството на комплекса. Инициативата се реализира за втора поредна година, като част от дейностите по повод отбелязването на Осми май – Световен ден на Червения кръст и Червения полумесец. Акцията е втори етап от предвидените през годината дейности, отнасящи се до промоцията на безвъзмездното кръводаряване и преминаващи под мотото “Някой се нуждае от твоята кръв сега!”.
Първият етап бе отбелязан със Седмица на безвъзмездното кръводаряване преди Великденските празници. Темата, която ни обединява тази година по повод Световния ден на Червения кръст и Червения полумесец, пишат от БЧК, послужи за мото на кръводарителската акщия е „Навсякъде за всeки“. Наша цел е да се изтъкне универсалното присъствие, единството и безпристрастното естество на нашата работа, влиянието и приносът на нашата глобална организация, нейните служители и доброволци в подкрепа на най-нуждаещите се. С организирането на акцията бе дадена възможност на всеки, които желае и може да дари кръв да го направи сега, като по този начин изрази съпричастност към нуждаещите се. Акцията се проведе паралелно и в Отделението по трансфузионна хематология. Общият брой на кръводарителите, които се включиха в акцията е 13 за четири часа, а на четирима души, въпреки желанието им да дарят кръв бе отказано по медицински причини. БЧК Ямбол изразява благодарността си към ръководството на Комплекса за социални услуги за деца и възрастни за проявената съпричастност, предоставяйки подходящо пространство за работа на екипа от Отделението по трансфузионна хематология и за активното участие на служителите като безвъзмездни кръводарители.
Приключи акцията на БЧК за кръводаряване
ПОДОБНИ СТАТИИ
