И тази година десетки ентусиасти от региона ще посрещнат първите слънчеви лъчи на лятото на Зайчи връх край скалното светилище на тракийската богиня Кибела. Организатор, както винаги, е Народната Астрономическа обсерватория и планетариум в Ямбол. Денят е понеделник, датата – 20 юни, изгревът е в 05.35 часа.
Астрономическото лято настъпва на следващия ден в 01.41 след полунощ, тогава е и лятното слънцестоене. А най-дългият ден през годината все пак е на 21 юни, ако го посрещаме ден по-рано, то е заради празничния за Ямбол Свети Дух и очакваното присъствие на участници в научната конференция, посветена на мистиката на древните тракийски светилища.
На Зайчи връх рано в понеделник
ПОДОБНИ СТАТИИ
