Водач на лек автомобил от София е настанен в тежко състояние в МБАЛ „Св. Пантелеймон“ след катастрофа в ямболския участък на магистралата. На 14 юни около 14.50 на км. 296 от аутобана, в посока за София, е настъпило пътно-транспортно произшествие, при което лек автомобил „Волво”, управляван от 56-годишен мъж от София, напуска пътното платно и се преобръща в отводнителната канавка в дясно по посока на движение.
Вследствие на инцидента е пострадал водачът, транспортиран и настанен за лечение в МБАЛ Ямбол в тежко състояние, с опасност за живота. По случая в Районно управление Стралджа е образувано досъдебно производство.
