Ямболското Тракийско дружество отбеляза тържествено 120 години от своето създаване. То е сред първите, учредени у нас от бежанците от Одринска и Беломорска Тракия. През годините дружеството винаги е отстоявало интересите на тракийци, помагало е за приема им в града и мястото им в обществения живот, пазило е традициите сред потомците.
„Тракийци са особена общност, която респектира с патриотичната си отдаденост, те са пример за вярност, за дълг и отговорност към светли национални идеали, към българщината, към християнската вяра и родовите корени“, подчерта в своето приветствие към присъстващите в залата кметът на Община Тунджа Георги Георгиев. На тържествената церемония председателят на Дружество Тракия в Ямбол Михаил Вълов награди кмета на община „Тунджа“ Георги Георгиев и заместник-кмета Станчо Ставрев с дипломи и плакети за активна, родолюбива и обществено-полезна дейност, посветена на съхраняване и развитие на тракийските духовни и културни ценности като национално достояние на българския народ.
