Едно от най-старите учебни заведения в община „Тунджа” – Начално училище „Васил Левски” в село Завой, отпразнува на 1 юни 130 години от своето създаване. Тържеството по този повод събра много бивши ученици, учители и директори на учебното заведение, родители, приятели и гости. Посрещани с цвете и детска усмивка на входа, гостите още с влизането си можеха да се докоснат до пулса на училището, разглеждайки рисунките и запечатаните през годините на снимки моменти от историята на учебното заведение.
Сред официалните гости на празника бяха кметът на община „Тунджа” Георги Георгиев, заместник-кметът Станчо Ставрев, директорът на дирекция „Хуманитарни дейности” Димитър Димитров, кметът на село Завой Румяна Тодорова, Петър Малинов, Регионален координатор на Центъра за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“, както и директори на учебни заведения. Директорът на училището Станка Георгиева поздрави всички с празника 1 юни – Деня на детето. В словото си за 130 годишната история на училището тя се спря на значими събития през годините и приноса на всяко едно поколение преподаватели за развитието на образователното дело в село Завой. “Дължим дълбока почит и уважение към първите просветители в селото. Техните имена са записани в признателната памет на стотиците им ученици. Уважаеми учители, дължим благодарност и на вас, които със своя професионализъм и всеотдайност работите децата на село Завой да бъдат достойни и добри хора. Мили деца, вашето училище е свят на знание, толерантност и творчество. Вие сте на най-прекрасното му творение и силата на неговия дух. Бъдете любознателни, бъдете упорити и постоянни! Бъдете горди с училището, на което сте възпитаници, с неговата дълголетна история и богати традиции“, с тези думи Кметът на община „Тунджа“ Георги Георгиев, приветства всички присъстващи. Той поднесе и подаръци по случай годишнината на училището. След това дойде редът и на възпитаниците на училището да поздравят с празнична програма своите гости.
