Заместник-посланикът и консул в Посолството на България в Бразилия Елеонора Димитрова гостува във Воденичане, информира Надя Жечева. Посещението на стралджанска територия е заради близкото й приятелство с кмета на селото Милен Ангелов, датиращо от времето на пребиваването им в Чехия. Елеонора Димитрова прие поканата на път за родна Варна да се отбие във Воденичане, с очакването да се потопи в атмосферата на селото, да се докосне до природата и бита на местните хора.
Кметът Ангелов я прие в своя кабинет в присъствието на секретаря на общината Роска Стойкова. Разговорът продължи с обсъждане на идеи за развитието на Воденичане. Неизбежно коментарите се пренесоха и към Бразилия – шестата икономика в света, чийто президент – Дилма Русеф е с български корени. Гостенката се срещна и с кмета на общината Атанас Киров, който сподели, че има много приятели в Бразилия. В топла и приятелска обстановка бяха обсъдени възможности за разработка на съвместни проекти и поддържане на последващи полезни контакти. Димитрова открито заяви, че е впечатлена от управленския екип, идеите на кмета за развитието на града и общината и смелия поглед напред в бъдещето. „Предстои ни много работа, но имаме силите, енергията и увереността да се справим”, категоричен бе Киров. Приятна част от гостуването на Елеонора Димитрова във Воденичане беше вечерята край барбекюто в дома на Милен Ангелов, наздравицата с воденичанска домашна ракия и салата с произведените в градината на домакина краставици и домати.
