Социалистите от Ямболска област гласуваха БСП да се яви на предстоящите президентски избори с коалиция от партии. Това е вотът на 70.4% от членовете на партийните организации от региона в проведеното през изминалата седмица вътрешнопартийно допитване.
Обобщените резултати бяха обявени на брифинг в клуба на БСП в Ямбол, в който участваха народният представител Атанас Мерджанов, новоизбраният председател на Областния съвет на БСП Митко Андонов и един от неговите заместници – Николай Пенев. В допитването са се включили 2672-ма социалисти в петте общини от всички 3005 организирани членове на партията в Ямболска област. На втория основен въпрос – за политическите формации, с които ръководството на партията трябва да проведе разговори за участие в коалиционен формат, 88.5 на сто предпочитат това да са партиите от парламентарната Коалиция Лява България, 47% от ямболските социалисти разчитат на преговори с АБВ, а 41% с „Движение 21“. Предпочитанията за „Атака“, НФСБ и ВМРО са под 30 процента. Резултатите ще бъдат изпратени за обобщение и анализи в Националния съвет на партията. В същото време общинските организации в региона подготвят конференциите, които трябва да посочат предпочитаните кандидати за президент и вицепрезидент, издигнати от БСП. Общинската конференция на БСП в Ямбол е насрочена за 11 юли.
