20.8 C
Ямбол
18:06 | събота, 13 юни, 2026
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоЯмболКримиШестима бежанци в болница след катастрофа на магистралата

Шестима бежанци в болница след катастрофа на магистралата

lineika-shevroletТоварен автомобил с 21 нелегални мигранти е катастрофирал на АМ „Тракия“, шестима са настанени в Ямболската болница, съобщи пресцентърът на ОДМВР Бургас. Около 15.35 часа в събота на автомагистрала „Тракия“, км. 316 в посока София (между карнобат и Ямбол), самостоятелно катастрофира, блъскайки се в разделителната мантинела на двете платна и преобръщайки се на пътното платно, товарен автомобил „Ивеко 35 С 11“, със софийска регистрация.

При пристигането на екипите на „Пътна полиция“, водачът не е открит на местопроизшествието, но в товарния отсек на автомобила са открити 21 нелегално преминали, самоопределящи се, като граждани на Афганистан, Пакистан и Ирак. Шестима от нелегални преминалите са настанени за лечение в МБАЛ – Ямбол с множество травми и наранявания, а останалите петнадесет са прегледани в МБАЛ – Сливен и впоследствие предадени на служители от Районно управление – Карнобат. Работата по случая продължава от служители на Районно управление – Карнобат.

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
предимно облачно
20.8 ° C
20.8 °
20.8 °
65 %
3.8kmh
81 %
сб
20 °
нд
25 °
пн
29 °
вт
28 °
ср
26 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се