Досъдебно производство за опит за подкуп беше образувано срещу 56-годишен шофьор от Бургас. На 30 август около 10.30 на главния път път І – 7, близо до Елхово, екип на пътна полиция спрял за проверка влекач МАН с прикачено ремарке, управляван от 56-годишния мъж. За констатирано нарушение – липса на винетен стикер категория „К1“, полицаите пристъпили към съставяне на акт за установено административно нарушение.
Тогава водачът предложил подкуп и хвърлил в служебния автомобил банкнота от 50 евро, за да не съставят акт полицаите. Служителите незабавно сигнализирали за случая в дежурната част на РУ-Елхово. На местопроизшествието са извършени процесуално-следствени действия от дежурна оперативна група. Работата продължава в рамките на образуваното досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 304, ал.1 от НК.
