Ямболските представители в националните отбори по спортно ориентиране записаха престижно класиране и се връщат с една дузина медали от стартовете в шампионата на държавите от Югоизточна Европа, който се проведе в македонския град Струмица. Клубът по спортно ориентиране „Диана“ бе представен от Ния Георгиева при девойките до 16 години, Пламен Георгиев – младежи до 18 години и Милен Драгоев в групата на мъжете над 45 години.
Програмата на състезанието включваше четири старта, информира треньорката в ямболския клуб Пепа Карагьозова – спринт в Радоваш, дълга дистанция – 25 км по стръмните склонове на Огражден, средна дистанция в местността Плачковица и щафетно бягане на същото място. Ния спечели общо три златни (един от тях заедно с българската щафета) и един сребърен медал. Пламен стигна до среброто в дългата дистанция, бронз заедно с щафетата и четвърто място в спринта. Милен Драгоев стана шампион в щафетата, втори в спринта и трети на 25-те километра. В съпътстващото състезание „Струмица опън“ близнаците Тервел и Ивайло Драгоеви записаха съответно първи и трети резултат в четирите старта. Отборът на България (16-21г.) спечели и купата на шампионата пред Турция и Румъния. При майсторите над 35 г. останахме втори след Турция и пред Молдова. Домакин на шампионата през 2017 година ще бъде Черна гора.


