Община Ямбол организира тържествено честване на 6 септември – Деня на Съединението. Отбелязването на 131-вата годишнина от Съединението на Княжество България с Източна Румелия ще започне от 10.10 часа с изпълнения на Ямболския духов оркестър на площада пред общината. В 10.30 часа е началото на тържествената церемония с ритуал по издигане на националния флаг, празнично слово на кмета и благодарствен молебен.
В ритуала ще участват представителни взводове от военни формирования на Ямболския гарнизон. Честването на Съединението ще продължи с шествие по ул. „Раковски” – площад „Освобождение” – ул. „Цар Освободител” до паметника на загиналите за националното ни освобождение, където ще бъдат поднесени венци и цветя.
Тържественото честване на Деня на Съединението
ПОДОБНИ СТАТИИ
