На 27 октомври „Дневният център за стари хора“ в село Скалица посрещна гости от пенсионерския клуб на с. Маломир, община „Тунджа“. Проведе се поредната среща за опознаване и сприятеляване на възрастните хора от малките населени места в общината. Гостите най-напред разгледаха дневния център, където по стар обичай бяха посрещнати с питка и сол.
Отчупвайки си по хапка от питката, възрастните хора си пожелаваха дълголетие, благополучие и здраве. Срещата продължи в залата на народно читалище „Светлина – 1928“, с. Скалица с музика, народни песни и почерпка. Присъстващите бяха изненадани със забавна викторина и поощрителни награди. В края на срещата възрастните хора си обещаха да прибавят не само години към живота си, но и живот към годините.
Гости в Дневния център в Скалица
ПОДОБНИ СТАТИИ
