Призив за запазване на спокойствие сред жителите на региона отправи областният управител Димитър Иванов във връзка с протестите по повод намеренията за изграждане на бежански център край село Бояново и в контекста на избухналите ексцесии в лагера в Харманли. „Нека затворим темата Бояново, изграждането на бежански център там никога не е било на дневен ред, не са започнати никакви действия до момента“, каза Иванов.
„Ако е необходимо, ще се подготви площадка за поставяне на фургони, но засега това не се налага“, посочи областният управител. В същото време той категорично опроверга слуховете за изграждане на бежански лагер в изоставените казарми под хълма Боровец, тази тема никога и по никакъв повод не е била коментирана. Обстановката в Елхово, където от години работи разпределителен бежански център, е спокойна, няма никакво напрежение сред гражданите, посочи Димитър Иванов.
Д.Иванов: Нека затворим темата Бояново!
ПОДОБНИ СТАТИИ
