12.1 C
Ямбол
01:04 | петък, 25 април, 2025
_HTML5 Canvas-yambol
НачалоСтранатаКак ще се гласува на 6 ноември

Как ще се гласува на 6 ноември

izbori-2Бюлетината за избор на държавен глава ще се откъсва от кочан от член на Секционната избирателна комисия пред очите на гласоподавателя. Той може сам да реши дали да получи първо бюлетината за президентския вот или за референдума. Ако забрави да вземе някоя от тях в тъмната стаичка, следва член на СИК да му напомни, че има такава опция.


Бюлетината ще има 24 квадратчета – последното ще е „Не подкрепям никого“, определено като протестен вот.
Бюлетината за избора на държавен глава може да бъде сгъната от член на комисията преди гражданинът да упражни правото си на глас. А листът за участие в референдума се поставя в непрозрачен плик, след като гласоподавателят е отговорил на въпросите.
Дори да изразите мнение само на един от трите въпроса, бюлетината ви ще се счита за валидна и ще вдига избирателната активност. Същото важи и за пусната празна бюлетина.
Ако някой е забравил да гласува за референдума и не му е напомнено от комисията, може да се върне и да поиска бюлетина.
Днес ЦИК ще покаже и машинното гласуване – всяка от машините, с които ще можем да гласуваме в неделя, вече е заключена в специален куфар. При специални мерки за сигурност през нощта в петък куфарите тръгват из страната./VESTI.BG

ПОДОБНИ СТАТИИ
Реклама

НАЙ-четени

Ямбол
разкъсана облачност
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
82 %
0kmh
40 %
чт
12 °
пт
24 °
сб
23 °
нд
16 °
пн
15 °

Последвайте ни

16,224ПоследователиХаресай
3,963АбонатиАбонирай се