Ямболската полиция разкри извършителите на взломни кражби от два търговски обекта и от автомобил. Разследванията са започнали по сигнали на потърпевшите. На 15 ноември в комплекс „Г. Бенковски”, след счупване на прозорец на търговски обект, е извършена кражба на 113 лева от оборота на магазина.
Седмица по-късно, след взлом на врата на друг магазин в същия комплекс, са откраднати три стека цигари от различни марки, а от лек автомобил, паркиран на ул. „Царевец“, след счупване на задното стъкло са задигнати хранителни продукти. В хода на проведените полицейски дейности по случаите е изяснено, че посегателствата са дело на двама непълнолетни жители на областния град. Работата по случаите продължава съвместно с инспектор от Детска педагогическа стая при РУ-Ямбол.
