Червеният кръст в Ямбол започна акция „Зима“, посветена на безопасността на пътя и превенцията на травматизма. Идеята е да се привлече вниманието на институциите, на шофьорите и на пешеходците – деца и възрастни, за съществуващите опасности през есенно-зимния период в опит да се намали риска от пътни инциденти.
Тази година БЧК насочва своите послания към най-малките. Вече започнаха синтезирани обучения с учениците от началния курс в училищата в региона. Първото обучение бе проведено в ОУ „Св. св. Кирил и Методий” в село Веселиново. Децата бяха запознати с основните принципи на първата помощ, техниките за справяне при различни травми и инциденти в училище и на улицата, правилния подход към пострадал и други. Децата представляват своеобразна рискова група, имайки предвид тяхната спонтанност, неопитност, недостатъчно добре изградени навици и възможности за реакция при сложни ситуации, свързани с травматични последствия, твърдят от БЧК. Това е достатъчна причина да обърнем специално внимание на тази специфична група и им предоставим възможност за получаване на допълнителна информация както за алгоритмите по оказване на първа помощ, така също и за дейностите, които БЧК развива във връзка с превенцията на пътния травматизъм.
