Баскетболистите на Ямбол посрещат Коледа на предпоследно място във временното подреждане на шампионата в Националната баскетболна лига. В зала „Балканстрой“ в Плевен в четвъртък вечер нашият отбор загуби от „Спартак“ с 66 : 92. Николай Върбанов завърши с 18 точки и девет борби, Венцислав Петков записа 12 точки за екипа на Ямбол. За победителите с най-сериозен принос – по 21 точки са добре познатият на ямболската публика Димитър Маринчешки, както и Константин Коев.
Това бе шестата загуба за нашите от началото на редовния сезон. С три победи до момента Ямбол е на осма позиция в класирането, като изпреварва единствено „Левски 2015.“ В посления мач за годината възпитаниците на Петър Петров играят като домакини срещу „Берое“. Двубоят е на 30 декември от 18.00 часа в зала „Диана“.
