Ямболска област остава в грипна епидемия, но свързаната с това ваканция за учениците приключва. Заболеваемостта през последните пет дни поддържа нива от 360 случая на 10 хиляди жители, какъвто е епидемичният праг за региона. Комисията за борба с грипа и острите респираторни заболявания, която се събра в ранния следобед, оставя в сила всички мерки за недопускане разпространение на заболяванията.
Тенденцията е към затихване на инфекциите, в понеделник бяха регистрирани 104 случая на остри респираторни заболявания, докато в края на периода те са само 25. В понеделник, 16 януари, всички ученици от областта трябва отново да са в класните стаи.
Голямата Коледна ваканция приключва
ПОДОБНИ СТАТИИ
