Гражданският инициативен комитет, организирал последните протести в града и областта и подписката за местен референдум разпространи обръщение към жителите на региона по повод Новата 2017 година. „Искаме да ви поздравим, макар че, ясно знаем, че нямаме това право. Всичко, което досега сме свършили е благодарение на вас и твърдото ви желание нещата в България – в градовете и в селата, да зависят от вас самите, а не само от народни представители или общински управници, хора с дадената им от вас власт.
Ние не сме част от тях и с нищо не можем да променим ежедневието ви, но заедно с вас ще се борим да го подобрим! Ще се стараем заедно да отстояваме исканията на всеки един гражданин, за да започнат политиците (от които засега зависят нещата в Родината ни), да се вслушват в гласа на хората. Благодарим ви за активното участие в местния референдум. Той продължава и ви молим, с ваша помощ да съберем максималния брой подписали се граждани в областта, като по този начин покажете на управляващите, че категорично искате активно да участвате в управлението. Да покажем, че не желаете те да правят неща, за които не са взели предвид мнението на гражданите. Неща, с които българите не са съгласни, защото вие сте държавата, a тя се издържа от вашите данъци, кoито ви налага, понякога несправедливо високи. Приятели, нека новата 2017 година ви донесе много здраве, щастие, късмет, спокоен живот и уважение от страна на държавaта, общините и техните администрации!
С уважение и поклон пред всички горди български граждани:
Граждански инициативен комитет: Калоян Желязков, Цветан Ревански, Ирина Георгиева, Димитър Богословов.
