Грипна епидемия в Ямболска област обяви Регионалната комисия за борба с грипа и острите респираторни заболявания. Това съобщи за zonayambol.com директорът на РЗИ Ямбол д-р Лиляна Генчева минути след спешното заседание на комисията. Училищата в града и региона остават затворени до 11 януари включително.
През последните четири дни са регистрирани нови 276 случая на остри респираторни инфекции в региона, вече е надминат епидемичния праг за областта от 360 заболели на десет хиляди жители (в момента са 392 случая на 10 хиляди). Въвеждат се традиционните мерки за недопускане разпространението на грипа – забраняват се свижданията в болничните заведения, отменят се плановите операции, предпазните маски за болничния персонал са задължителни, засилва се контролът в детските ясли и детските градини. На 12 януари комисията ще решава дали да бъде продължена грипната ваканция за учениците.
Грипна епидемия в Ямболско, ваканцията удължена до сряда
ПОДОБНИ СТАТИИ
