Стефан Стефанов, военнослужещ от поделението край Кабиле, извади за шеста поредна година Христовия кръст от ледените води на река Тунджа в Ямбол в традиционния ритуал, посветен на Йордановден. Честването на Богоявление в града започна с тържествен водосвет пред храма „Свети Николай“, който отслужиха архиерейският наместник архимандрит Димитрий и отец Янко.
Те осветиха и войнските знамена на подразделенията от ямболския гарнизон. По-късно тръгна и литийното шествие към Градския парк, където вече се бяха събрали десетки жители на града. Трима смелчаци се хвърлиха в ледената вода, пръв до кръста достигна отново, за шести пореден път, 37-годишният рейнджър Стефан Стефанов.
На Богоявление в Ямбол
ПОДОБНИ СТАТИИ
