Служители на Областната дирекция на МВР спряха двама водачи, шофирали след употреба на алкохол. Бързо производство е образувано срещу 54-годишен шофьор от село Мамарчево, който на девети февруари малко преди 22.00 часа е управлявал лек автомобил с концентрация на алкохол в кръвта 2.62 промила.
Бързо полицейско производство по чл. 342-б, ал.1 от НК е образувано и срещу 40-годишен водач на моторно-превозно средство от Ямбол. Органите на реда са констатирали алкохол в кръвта му с концентрация 2.45 промила при проверка на 10 февруари около 09.30 часа на автомагистрала Тракия, км 287, в посока София.
